Przyjmowanie luteiny w celu zajścia w ciążę

Witam. Staram się o dziecko od marca 2015. W sierpniu 2015 doszło do poronienia w 6tc. Do dzisiaj brak ciązy. Proszę o informację czy powinnam brać luteine od 16dc do 25dc, czy to jest słuszne czy lepiej ostawić? Jeden z ginekologów powiedział, że takie branie luteiny jest na wywołanie miesiączki a nie na zajście w ciąże(owulacje mam około 13 dc wg testów aptecznych)

Aleksander Ropielewski

Zależy to od przyczyny braku okresu. Luteina stosowana jest przy niewydolności fazy lutealnej - stwierdza się to na podstawie badań hormonalnych w drugiej połowie cyklu i oceny jajeczkowania.