Przyjmowanie magnezu a problemy z żołądkiem, biegunką i wzdęciami

Od jakiegoś czasu przyjmuje magnez 3 tabletki dziennie przez częste skurcze i drganie mięśni. Po tym jak dowiedziałem sie ze powinno brać sie tez potas, Biorę jego tez 2 tabelki dziennie. Od wczoraj mam problemy z żołądkiem, biegunka, wzdęcia. Czy to moze byc nadmiar któregoś z tych pierwiastków?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego jak długo przyjmuje Pan suplementacje. Być może jest to po prostu infekcja wirusowa. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Jest to niewykluczone, jednak bez oceny stężenie ww. jonów we krwi nie można tego stwierdzić.