Przyjmowanie nikotyny w ciąży

Witam. Nurtuje mnie jedno pytanie. Jak powszechnie wiadomo palenie tytoniu w ciąży jest bardzo szkodliwe. Lecz co w tym jest trujące dla maleństwa? Nikotyna czy dym tytoniowy? Czy przyjmując samą nikotynę przed ciążą, można jedynie ograniczyć jej przyjmowanie bez szkody dla dziecka? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno nikotyna jak i wszystkie pozostałe składniki dymu papierosowego są szkodliwe dla płodu! Nie można stosować "samej" nikotyny bez szkody dla dziecka.