Novothyral 75 a niedoczynność tarczycy

Witam. Mam niedoczynność tarczycy. Przyjmowałem Novothyral 75 mg, jednak od jakiś 2 tyg nie mogę w ogóle spać. Biorę 62,5 mg, śpię trochę lepiej, jednak nastrój mam okropny. Czy dawka leku Novothyral została słusznie zmniejszona? Bo niby pojawiła się u mnie poprawa jeśli chodzi o sen, ale za to czuję straszny spadek nastroju i nie wiem czym to jest spowodowane. Czy to możliwe, że nastrój spadł mi przez zmniejszenie dawki leku Novothyral? Czy w ogóle taka dawka jest prawidłowa czy może coś należałoby zmienić w kwestii przyjmowania leków? I chciałbym jeszcze zapytać czy istnieje jakiś zamiennik leku Novothyral? Chodzi mi o inny lek, który miałby podobny lub nawet trochę bardziej korzystny dla zdrowia skład, ale nie powodował takich wahań nastroju... Z góry dziękuję za każdą odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

dawek leków nie powinno się samemu regulować. Każda zmiana powinna być poprzedzona stosownym wynikiem badania krwi ( TSH).

Proszę skontrolować poziom hormonów tarczycy i skonsultować się z endokrynologiem.

Zmiana hormonu sugeruje, że dawka nie jest prawidłowa.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga