Przyjmowanie Olanzapiny na uczucie derealizacji

Witam, Mam pytanie odnosnie neuroleptyku olanzapiny ktory przyjmuje 5mg na dobe. od miesiaca mam epizody derealizacji. Czytalem gdzies ze moze to byc spowodowane niska iloscia dopaminy w mozgu. Zatem moje pytanie brzmi czy ten lek w takich dawkach podwyzsza czy zmniejsza ilosc dopaminy w mozgu i czy powinienen go odstawic czy zwiekszyc dawke do 10mg na dobe w celu pozbycia sie uczucia derealizacji. Olanzapine przyjmuje w celu eleminacji wymiotow na tle nerwowym. Dziekuje i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza psychiatry, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.

Piotr Pilarski

Jest to antagonista receptorow dopaminergicznych. Proszę zglosic się do swojego lekarza prowadzącego. Nie powinien Pan sam modyfikować dawki tego leku.

Pozdrawiam.