Przyjmowanie pigułek Yaz i Belara

Witam, aktualnie przyjmuję pigułki YAZ. Byłam u ginekologa i przepisał mi Belara. Powiedział mi, że powinnam skończyć YAZ zaczekać do miesiączki i dopiero wówczas rozpocząć Belarę i tak robić po każdym opakowaniu. Robić przerwę i dopiero wtedy gdy wystąpi miesiączka przyjmować pierwszą pigułkę. Wydawało mi się, że po wzięciu ostatniej placebo Yaz powinnam zacząć Belarę, a później robić 7dniowe przerwy w przyjmowaniu pigułek, a nie czekać, czy też brać w np. 3 dniu przerwy. Jak powinnam postąpić?

Piotr Pilarski

Antykoncepcję należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Pozdrawiam.