Przyjmowanie posiłków po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego

Jedzenie i picie po wycięciu wyrostka. Dzien dobry. Wczoraj miałem okolo godziny 14 wycinany wyrostek z ropą przy znieczuleniu takim wstrzykiwanym w kręgosłup (nic nie czulem podczas operacji mniej więcej od pasa w dol). Wczoraj nic już nie jadłem po operacji i czuje sie trochę glodny i pic mi sie chce, stąd moje pytanie kiedy będę mogl jesc i pic i co, bo strasznie mi sie chce pić mimo ze dostaje kroplówki. Dodam ze normalnie wypijam codziennie około 4 litry wody :) pozdrawiam

Najczęściej po usunięciu wyrostka robaczkowego można jeść i pić po dobie (24 godzinach) od zabiegu. Jednak decyzję w tej sprawie musi podjąć chirurg prowadzący, który wie dokładnie jak przebiegała operacja i co w czasie niej zrobiono (jaki był dokładny stan jelit w trakcie zabiegu).