Przyjmowanie preparatów z zawartością jodu przy niedoczynności tarczycy

Jestem bardzo otyla ( 96 kg przy wzr.156 cm. ),mam niedoczynnosc tarczycy i biore euthyrox 75 mg dziennie.Poza tym mam astme alergiczna i biore sterydy wziewne.Jestem tez uczulona na jodki.Mam stluszczona watrobe,oraz tluszczaki na ciele.Chcialabym sprobowac jesc spiruline,ale ta posiada jod.Nie wiem czy to ten sam jod na ktorego jestem uczulona,czy nie.Prosze wiec o odpowiedz,czy z niedoczynnoscia tarczycy moge zazywac preparaty z zawartoscia jodu.Za odpowiedz z gory dziekuje.Pozdrawiam

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
W jakim celu chce Pani spozywac spiruline i w jakich ilosciach?
Prosze o wiecej informacji.

Witam,Jak już wspomniała poprzedniczka proszę napisać w jakich ilościach i w jakim celu chce ja Pani stosować, za mało informacji Pani podała.