Przyjmowanie suplementów diety pomagających zrzucić zbędne kilogramy a starania o dziecko

witam, od jakiegoś czasu borykam się z nadwagą (wzrost 162, waga 85kg) i nie mogę pozbyć sie zbędnych kg, postanowiłam zmienić tryb jedzenia (który od jakiegoś czasu stosuje bez rezultatów) oraz zakupiłam suplement SLIMCEA. Staramy się z mężem o dziecko i przed ciążą chciałabym zgubić trochę nadmiernego ciężaru. I tutaj moje pytanie czy suplement nie wyrządzi nic złego jeżeli będą przyjmowane do momentu dwóch czerwonych kresek na teście?

W takim przypadku zdecydowanie proszę nie brac żadnych suplementów diety wspomagających odchudzanie. W ogóle nie wiemy jak one działają na organizm a tymbardziej na wczesną ciążę. Jedyny suplement jaki może Pani teraz brać to kwas foliowy.

Obniżenie masy ciała, często ułatwia zajście w ciążę, gdyż wpływa na zmniejszenie zaburzeń hormonalnych, które często towarzyszą otyłości. Proponowałabym jedak zrobić to w sposób całkowicie naturany i zacząć od zmiany diety. Napisała Pani, że nie było efektów (nie wiem co Pani zmieniła w swoim sposobie odżywiania). Proponowałabym zgłosić się do specjalisty dietetyka i zgubić kg pod jego opieką. Nigdy nie możemy mieć pewności jakie skutki będą miały preparaty farmaceutyczne i czy nie pozostaną bez wpływu na proces zapłodnienia i samo dziecko.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Sam suplement bez diety prawdopodobnie nie przyniesie efektu odchudzania, pomimo tego że producent zapewnia o bezpieczeństwie nie stosowałabym suplementów poza kwasem foliowym.

Witam, sam producent podaje"Produkt nie jest wskazany dla małych dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących" Przed ciążą dobrze jest przygotować orgaznim, aby nie było niedobrów witaminowych i mineralnych, stąd jakieś drastyczne odchudzanie jest odradzane.