Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a badanie poziomu hormonów we krwi

Witam! Czy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych (atywia) mogę zbadać poziom hormonów we krwi? Czy wyniki badań będą zaburzone? Chodzi o estradiol (tu podejrzewam, że tak), testosteron, androstendion, prolaktynę, LH, FSH, TSH i 17-OH-progesteron. Którego dnia/Kiedy mogę wykonać badanie, skoro tabletki hamują owulację? W przypadku których horm. nie ma to znaczenia? Pozdrawiam!

Aleksander Ropielewski

Nie powinno mieć to wpływu na TSH, natomiast pozostałe wyniki badań nie będą miarodajne. Nie ma znaczenia kiedy wykona Pani badanie w takiej sytuacji.