Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a twardy brzuch i krwawienie po stosunku

Od czerwca biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya. Współżyję z chłopakiem dość często, zazwyczaj kończy we mnie... Od tego miesiąca mój brzuch zrobił się twardy, przy 13 tabletce wystąpiło krwawienie po stosunku - jasno czerwona krew. Wszystkie krwawienia w tygodniowych przerwach występowały normalnie. Najbardziej jestem ciekawa, czego przyczyną może być twarde podbrzusze? Tabletki przyjmowałam regularnie, nie zapominałam o nich.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie stosowania antykoncepcji może wystąpić tzw plamienie śródcykliczne. Nie jest to patologia. W tej sytuacji jednak wiążąc to z objawami twardego brzucha można zasugerować plamienie kontkatowe wynikające z uszkodzenia błony śluzowej narządów rodnych lub np nadżerki czy polipa. Polecam wizytę u ginekologa.