Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych na trądzik

Cierpię na trądzik. Przyjmowałam już całą serię antybiotyków i nie było żadnej poprawy, jeśli już była to tylko doraźna a problem wciąż powracał. Teraz dermatolog mi przepisał lek zaw. izotretynoinę. Najpierw zalecił wizytę u ginekologa, by ten przepisał tabl. antykoncepcyjne .Powiedziałam ginekologowi, ze nie współżyję,stwierdził, że w takim razie nie potrzebuje tabl. antykoncep. Dermatolog jednak uważa, że przy zażywaniu izotretyno. są niezbędne. Co mam robić? Mam 20l.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Izotretynoina to syntetyczna pochodna witaminy A, retinoid doustny na trądzik, zażywany w formie tabletek, zwykle dwa razy dziennie. Jest mocnym lekiem zarezerwowanym do stosowania głównie dla osób mających poważne guzki i cysty lub trądzik ciężki do wyleczenia innymi lekami oraz dla pacjentów, u których choroba powoduje blizny na skórze lub stanowi silny dyskomfort psychologiczny. Antykoncepcja w tym przypadku ma na celu wyrównanie gospodarki hormonalnej, która w znacznym stopniu wpływa na trądzik.