Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych od 7. miesięcy bez żadnej 7-dniowej przerwy

PIIILLLNEEE!!! Witam, jeśli od 7 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne microgynon bez ani jednej 7 dniowej przerwy, to jeśli w tym momencie zrobie przere, bede zabezpieczona, czy istnieje np ryzyko jakiegos zachwiania hormonalnego?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna być Pani zabezpieczona. Jednak tak długie stosowanie tabletek bez 7dniowej przerwy jest niezgodne z zaleceniami producenta. Krwawienie z odstawienia może nie pojawić się. Wskazana wizyta u ginekologa.