Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych po dłuższej przerwie

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 6 miesięcy, zrobilam przerwę na 1 opakowanie. Na początku sierpnia dostałam miesiączkę, a więc po 7 dniowej przerwie powinnam rozpocząć następny blister. Niestety nie zrobiłam tego. W dalszym ciągu czekam aż dostanę okresu a nic nie zapowiada się aby miał nadejść. Ciąża jest wykluczona. Czy mogę rozpocząć opakowanie bez wględu na to czy dostanę okresu czy też nie? bardzo proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani rozpocząć stosowanie antykoncepcji w dowolnym terminie. W takiej sytuacji należy jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas przyjmowania pierwszego opakowania.