Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych - pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu

Witam, tabletki antykoncepcyjne przyjmuję już od kilku lat. Kolejne opakowanie tabletek powinnam zacząć w sobotę wieczorem, a kolejną tabletkę, czyli drugą - dziś. Nie zrobiłam tego, ponieważ jeszcze ich nie kupiłam, bo nie miałam takiej możliwości. Czy w takim razie będę mogła wziąć pominięte dwie tabletki jutro, tj. w poniedziałek, i wieczorem normalnie kontynuować zażywanie? Jakie i przez jaki czas będzie istniało prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jeśli wcześniej nie współżyłam przez 7 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy pominięciu tabletki z pierwszego tygodnia cyklu należy dalej zażywać tabletki i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 kolejnych dni. Ryzyko ciąży jest związane ze współżyciem w tygodniu poprzedzającym pominiecie pigułki... Jeśli nie współżyła Pani w tamtym czasie, to ryzyko ciąży nie jest duże.

Pozdrawiam!