Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych przy anoreksji

Witam! Od kilku lat choruję na anoreksję. Przyjmuję też tabletki antykoncepcyjne i miałam zawsze krwawienie z odstawienia. Obecnie myślę, żeby zrezygnować z tego typu zabezpieczenia. Rezygnując z tabletek zdaję sobie sprawę,że moja waga jest prawdopodobnie zbyt niska, żeby mieć okres (35/168) czy korzystne dla organizmu byłoby ich kontynuowanie i hormonalne "podtrzymanie" okresu czy nie ma to sensu?

Piotr Pilarski

Nie ma to znaczenia. Dla organizmu najważniejsze jest aby Pani po prostu przytyła.

Pozdrawiam.