Przyjmowanie tabletek Vibin Mini przez 21 dni a możliwość ciąży

witam ;) brałam tabletki vibin przez 21 dni , a następnie przesunełam sobie okres więc nie robiłam przerwy . gdy wybrałam opakowanie vibin mini w ciągu 7 dniowej przerwy nie dostałam okresu . czy jest mozliwa ciąża ? dodam że brałam je pierwszy miesiąc . nie pominełam żadnej tabletki .

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wobec prawidłowego stosowania tabletek ciąża jest mało prawdopodobna. Wskutek dostarczenia hormonów do organizmu miesiączka mogła nie pojawić się, jednak nawet pomimo jej braku należy rozpocząć kolejne opakowanie po 7-dniowej przerwie.
Dla pewności zawsze można wykonać test ciążowy.