Przyjmowanie tabletek Yaz, antybiotyku na zapalenie zatok i tabletki 72h po a ryzyko ciąży

witam, od 02.03 do 06.03 brałam tabletki antykoncepcyjne placebo Yaz. od 03.03 do 08.03 brałam antybiotyk Klarmin 500 mg na zapalenie zatok, 06.03 pojawił sie okres z odstawienia. i trwał do 09.03 kiedy był stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia, a po 24 godzinach od stosunku przyjęłam tabletkę 72 h po Escapelle, jak duże jest ryzyko ciąży? ten antybiotyk podobno obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.? biore yazz ok 3 lat

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjęła Pani tabletkę postkoitalną po 24 h szansa na zapłodnienie jest znikoma.