Przyjmowanie witaminy D a poprawa samopoczucia

Witam. Po jakim czasie mogę się spodziewać poprawy samopoczucia po rozpoczęciu zażywania Wit D przypisanej przez doktor 1*1 vigantoletten 1000?Mam niedobór bo mój wynik to 10,30 ng.Czy ma ona wpływ na duuużą senność w dzień? Choruje także na tarczyce i jestem w trakcie normowania hormonow(ogólnie hasimoto a teraz poporodowe zapalenie).Jak zaradzić tej ospalosci?Proszę o radę .

Dzień dobry,

Niestety nie znam dokładnie Pani historii, ale z uwagi na znaczny spadek stężenia witaminy D w Pani krwi, sugerowałbym dawki lecznicze, a nie profilaktyczne Trudno mi się odnieść do przesłanek, które kierowały lekarzem zlecającym Panu ten lek. Czy ma Pani jakieś przeciwwskazania?Przyjmuje Pani inne leki?
Jeśli jest Pani zdrowa, to zalecałbym 3x 1000 mg przez 2 tygodnie, a następie redukcję dawki do 1x1 tabl po 1000 j.j. Lek powinien być według aktualnych rekomendacji przyjmowany do kwietina

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz