Przyjmowanie zastrzyków z witaminą B12 a intensywne treningi

W zeszłym roku stwierdzono u mnie niedobór wit b12, od września 2013 co miesiąc otrzymuję zastrzyk z wit b12 w dawce 1000, od początku marca zaczęłam intensywnie trenować każdego dnia, czy powinnam przyjmować większe dawki lub częściej przyjmować zastrzyk? Po 3 tygodniach po zastrzyku i codziennych intensywnych ćwiczeniach, zaczęłam czuć się słabo, zaczęło brakować mi sił i pojawiły mi się na nowo objawy związane z niedoborem wit b12, które odczuwałam w zeszłym roku.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Intensywny wysiłek fizyczny generalnie nie powinien powodować drastycznego spadku poziomu witaminy B12. Jeśli jednak opisane objawy są takie same jak w okresie kiedy zdiagnozowano niedobór, proszę skonsultować się z lekarzem, który prowadzi Pani leczenie. Warto byłoby bowiem oznaczyć poziom witaminy B12. W zależności od wyniku lekarz zdecyduje o ewentualnym zwiększeniu dawki.