Przyjmuję antykoncepcję - co jest przyczyną dodatkowego krwawienia?

Mam prawie 20 lat, ostatnio odczuwam mdłości, drętwienie dolnych partii brzucha, czasem zdarzało się, że tabletkę brałam godzinę po stosunku. Tabletki biorę już od ponad pół roku, 5 stycznia wzięłam ostatnią i 7. odbył się stosunek bez zabezpieczenia, ale normalnie miałam okres (tak mi się wydaje, bo trwał 2 a nie 3 dni), gdy zaczęłam brać tabletki z nowego opakowania po 4 tabletce zaczęło się plamienie. Czytałam kilka opinii na forach, że może to osłabienie organizmu albo coś w tym stylu. Do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie, a obawiam się że to może być coś poważniejszego. Co to znaczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań niepożądanych są krwawienia śródcykliczne. Dlatego w tej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne. Poza tym należy wykluczyć inne przyczyny plamień śródcyklicznych.
Pozdrawiam