Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę być w ciąży?

Witam. któryś raz zadaję pytanie w abczdrowie, ale wolę rozwiać swoje obawy przed odwiedzinami u lekarza. Mam 20 lat, przyjmuję regularnie - codziennie, o stałej porze - tabletki Y*** od kwietnia. Zawsze krawawienie z odstawienia pojawiało się u mnie 3. dnia, ale tym razem było inaczej - wystąpiło 4. dnia i było krótsze niż zwykle - 5 dni (wcześniej 6/7). Przed krwawieniem z odstawienia (zaczęło się 16 czerwca) 6 czerwca i 13 czerwca (pierwszy dzień 7-dniowej przerwy) odbyłam stosunek z partnerem (z dodatkowym zabezpieczeniem - prezerwatywa). Moje obawy dotyczą tego, czy nie jestem w ciąży? Może to moje urojenia, ale mam mnóstwo objawów ciąży. Wykonałam test 15 czerwca oraz 23, 24 czerwca - wszystkie negatywne - mogą być wiarygodne po takim czasie? Ale ostatnio od 4 dni mam zawroty głowy, boli mnie lewy jajnik - pobolewa, mam bulgotanie w brzuchu, zaparcia, jestem senna i osłabiona. Dodam, że teraz mam sesję i sporo schudłam, bo mało jadłam  -więc może to anemia?. Bardzo się denerwuję i nie myślę o niczym innym. Bardzo proszę o jakąś opinię. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie widzę powodu, dla którego miałaby Pani być w ciąży. Stosuje Pani najbardziej skuteczną metodę antykoncepcyjną prawidłowo. Ponadto niejako na wyrost zabezpiecza się Pani prezerwatywą. Kwawienie z odstawienia wystąpiło.
Za Pani objawy najprawdopodobniej odpowiedzialne są przemęczenie i stres.