Przyjmuję tabletki i bolą mnie jajniki

Witam, od 7 dni biorę Y*** wcześniej brałam m*** i zaraz po wzięciu ostatniej 21 tabletki m*** zaczęłam brać y*** , bez przerwy. W niedziele kochałam się bez zabezpieczenia, ale bez dojścia we mnie. Dzień później w poniedziałek, 20 minut po wzięciu tabletki y** jadłam śniadanie, zrobiło mi się niedobrze, i soki żołądkowe podskoczyły mi do przełyku, ale nie wymiotowałam. Wieczorem w poniedziałek zaczęły boleć mnie jajniki i bolą do dziś, czym to może być spowodowane, czy możliwe, że doszło do zapłodnienia? Czy bolą mnie po prostu dlatego, że nie miałam 7dniowej przerwy na okres, tylko od razu zaczęłam brać y***? Poroszę o poradę, dziękuję. Alicja

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli nie doszło do wymiotów działanie tabletek antykoncepcyjnych powinno być zachowane.
Dlatego ryzyko ciąży jest małe. Brak 7 dniowej przerwy nie powinien powodować dolegliwości bólowych jajników. Być może jest to związane z nowym preparatem. Gdyby dolegliwości bólowe nie ustąpiły lub się nasiliły należy skontaktować się z ginekologiem.

Pozdrawiam