Przykładanie kremu Argosulfan na oparzenie

Witam. Kilka dni temu oparzyłam udo wrzątkiem. Lekarz stwierdził, że jest to oparzenie I i II stopnia, zalecił krem Argosulfan na całą oparzoną powierzchnię poza otwartymi ranami, z których zeszła skóra - tutaj zalecił stosować wykonywany na receptę (nie gotowy) płyn ze srebrem (niestety nie wiem, jaka jest jego nazwa ani dokładny skład). Czy ten płyn należy przykładać na ranę z kompresem, tak, żeby rana pozostawała mokra, czy po aplikacji pozostawić bez opatrunku do wyschnięcia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można nie stosować opatrunku gdy pozostaje się w domu. W innym przypadku opatrunek jest konieczny.