Przykładowa dieta przy niedoczynności tarczycy

20 lat, 52 kg i 157 cm wzrostu oraz od 2011 roku zdiagnozowaną tarczycę mam niedoczynność. Tsh sie podniosło pomimo brania leków. Czytałam że m.in nie wolno jeść niektórych produktów, np. nabiału, glutenu i przykładowo pomidorów.Chcę zmienić nawyki żywieniowe, a na pewno odstawić najpierw nabiał i cukier. Ogólnie wiem co można czego nie można tylko nie umiem skomponować jadłospisu. Moglibyście pomóć skomponać mi taki przykładowy na tydzien jadłospis dla niedoczynności tarczycy?

Aleksander Ropielewski

Konieczny jest kontakt z dietetykiem, ponieważ stworzenie odpowiedniej diety wymaga uzupełnienia wileu informacji odnośnie stylu życia, stanu zdrowia oraz nawyków żywieniowych.