Przykładowy jadłospis bez glutenu, soi i produktów mlecznych

Proszę o pomoc w stworzeniu dla mnie przykładowego menu bez glutenu, soi i produktów mlecznych. Dotychczas nie patrzyłam na to co jem. Brałam co smaczne i tyle. Mam jednak problemy z refluksem i z hashimoto/niedoczynnoscia stąd decyzja o zmianie nawyków żywieniowych. Problem jednak w tym, że nie bardzo wiem co z czym łączyć i ile tego ma być. Mam 56 kg wagi i 170cm wzrostu. Chcę utrzymać taką wagę. W miarę regularnie ćwiczę na siłowni, czasem aerobik. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Do przygotowania takiego jadłospisu potrzebny jest dokładny wywiad medyczny i żywieniowy dlatego zalecam konsultację ze specjalistą. Samodzielne komponowanie diety z wykluczeniem tak wielu produktów może doprowadzić do niedoborów witamin i składników odżywczych.

Proszę pamiętać, że przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl