Przyklejenie pierwszego plastra antykoncepcyjnego po miesiączce

Witam, Używałam plastrów antykoncepcyjnych. Niestety miałam sporą przerwę. Teraz chcę do niech wrócić. Na ulotce jest napisane, że pierwszy trzeba przykleić w 1 dniu miesiączki lub kolejnym, ale z dodatkowym zabezpieczeniem przez 7 dni. Czy mogę przykleić 1 plaster kiedy już nie mam miesiączki? Oczywiście będę stosować dodatkowe zabezpieczenie.Ale czy mogę ten pierwszy przykleić w czasie bez menstruacji? Proszę o odpowiedź, Pozdrawiam

witam,
przesunie Pani w ten sposób długość trwania cyklu.
Proponowałabym poczekać do następnej miesiączki i pierwszego dnia krwawienia nakleić pierwszy plaster z opakowania

Renata GrzechociĹska

Witam.
Aby antykoncepcja była skuteczna i spełniała swoje zadanie proszę poczekać do pierwszego dnia kolejnej miesiączki. Przyklejenie niezgodnie zaleceniami może również powodować zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam