Przykry zapach z ust a wydzielina z gardła

Od dłuższego czasu(ponad rok) mam problem z przykrym zapachem z ust.Wiele problemów już wykluczyłam,pozostaje sprawa gardłą(zęby ok).Niby nie jestem przeziębiona,nie smarkam ale stale coś mi jakby spływa po tylnej ściance gardła, muszę stale przełykać jakby gęstą ślinę!najgorzej jest gdy śpię,zwłaszcza nad ranem,kaszlę,wydzielina mi spływa i drażni.Trochę lepiej gdy biorę sinulan ale problem nie znika. Oczekuję na wizytę u laryngologa, jakie zrobić badania? tata umarł na raka gardła i krtani!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisana przez Panią halitoza jak najbardziej może być skutkiem spływającej wydzieliny. Taki objaw może natomiast wskazywać na przewlekłe zapalenie zatok. Do czasu wizyty u specjalisty laryngologa może Pani stosować sinulan. Nie ma jednak potrzeby wykonywać żadnych badań - jeśli specjalista uzna to za konieczne wystawi skierowanie na właściwe badania. Póki co proszę cierpliwie poczekać na wizytę.