Przykurcz Dupuytrena a termin zabiegu

Ortopeda stwierdzil u mnie Przykurcz Dupuytrena ,stwierdził,że zabieg konieczny będzie dopiero po pojawieniu się przykurczu,czy nie lepiej jest go wykonac na obecnym etapie gdy choroba jest na etapie rozwoju?Ręka mi cierpnie mam mrowienia.

Szanowna Pani, choroba Dupuytrena nie zawsze wymaga leczenia operacyjnego.
Decyzje o tym operator po przeprowadzeniu badania klinicznego.
Natomiast mrowienia reki wymagają dalszej diagnostyki i prawdopodobnie nie są związane z opisywanym przykurczem. Sugeruję ponowna konsultacje ortopedyczna celem rozwiania wątpliwości . Pozdrawiam Kasparek