Przykurcz małego palca u dłoni po zabiegu zszywania ścięgien

Witam ! Mam przykurcz małego palca u dłoni, po zabiegu zszywania ścięgien. Jakie ćwiczenia stosować aby zniwelować ten problem ? Mam skierowanie na rehabilitacje lecz terminy przyjęć to minimum miesiąc, a do tego czasu może być już za późno. Bardzo proszę o poradę.

Witam! Przykurcz można zmniejszyć przez delikatne, systematyczne masowanie palca. Dodatkowo należy próbować wykonywać proste ruchy - zginanie i prostowanie, oczywiście w miarę możliwości.