Przymus chrząkania na tle nerwowym

Od małego mam tak że ciągle muszę odchrząknąć . Czuje że mam coś w gardle lub jak by mi śluz jakiś spływał , czasem mnie drapie tam coś . Czasem nie moge wogule odchrząknąć a co za tym idzie denerwuję to moją siostre zwłaszcza przed snem z którą dziele pokój ciągle chrząkam i chrząkam .. Masakra .. Może mam jakieś guzy.. Nie wiem .. co to może być to jest strasznie uciążliwe zwłaszcza teraz gdy już jestem dorosła... Mam to wsumie od 9 roku życia może miałam i wcześniej nie wiem .

Witam. Wcale nie jestem pewien, czy to jest na tle nerwowym. Aby tak stwierdzić, należałoby wcześniej wykluczyć przyczyny somatyczne Pani objawów. Myślę, że warto skontaktować się z alergologiem i laryngologiem. Nic Pani nie pisze o medycznych konsultacjach. Czy były w ogóle przeprowadzane? Pozdrawiam