Przymus operacji przepukliny kresy białej

Witam Lekarz stwierdził u mnie przepukline kresy białej ma na 2,5 cm ale mnie nie boli Powiedział ze nie zagraza ona zyciu i nie trzeba jej operowac .Mje pytanie brzmi czy musze ja zoperowac

Witam. Lekarz jest tylko doradcą "zdrowotnym" - o zabiegu musi Pani sama zdecydować, chyba że brak operacji zagraża życiu. Przepuklinę kresy białej lepiej jest zoperować wcześniej - nie czekając aż zbytnio "urośnie". Im mniejsza przepuklina zabieg jest prostszy, mniejsze cięcie - oraz blizna (!), szybsze gojenie. Tak więc nie MUSI jej Pani operować, ale radzę pokazać ją chirurgowi.

Nie mogę odpowiedzieć bez zbadania pacjenta!!! Proszę ew. udać się jeszcze do innego chirurga w celu ew. potwierdzenia tej opinii lub otrzymania innej , zż