Przypadkowe wsunięcie penisa do pochwy a ryzyko zapłodnienia

Witam podczas sexu miałem "nie przyjemne zdarzenie" Mianowicie nim doszło do stosunku ocieraliśmy się naszymi narządami i przez przypadek penis wsunął się do pochwy został od razu wyjęty a następnie została nałożona prezerwatywa i nastąpiła normalny stosunek. Jaka jest możliwość ciąży przy przypadkowym wsunięciu penisa do pochwy ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Taka sama jak przy nieprzypadkowym. Bezpośredni kontakt plemników z pochwą zawsze może skutkować zapłodnieniem. Podczas podniecenia i całego stosunku wydzielany jest preejakulat, w którym także znajdują się plemniki.
Warto więc dla pewności w terminie spodziewanej miesiączki (jeśli ta nie pojawi się) wkonać test ciążowy.

Traktujemy to jako kontakt niezabezpieczony, czyli potencjalnie plodny.
Warto wcześniej zakładać osłonkę, jak się porusza penisem w dolnych partiach ciała .
Pozdrawiam Świątecznie. JW