Przyrośnięte łożysko a kolejna ciąża - czy są jakieś przeciwwskazania?

Witam, mam 25 lat, w ubiegłym roku urodziłam córkę w 37 tyg ciąży, wody mi odeszły, ale w szpitalu okazało się, że moja szyjka macicy nie jest skrócona, więc musiałam czekać. Po 3 godz. okazało się, że mam dopiero 4 cm rozwarcia byłam już tak zmęczona bólami, że lekarz postanowił wykonać cc. Okazało się, że moje łożysko jest przyrośnięte, po porodzie podano mi kilka jednostek krwi i osocza, dziecko miało 10 p. Chciałam zapytać, czy kolejna ciąża jet wskazana? Boję się o życie dziecka i swoje, lekarz powiedział mi, że było ze mną bardzo źle, zastosowano u mnie znieczulenie ogólne. Powiedziano mi też, że miałam zapalenie dróg rodnych, dlatego odeszły mi wody.

Dzień dobry!
Jeśli od poprzedniego cięcia cesarskiego minął wiecej niż rok może Pani rozpocząć starania. Literatura nie opisuje predyspozycji do przyrastania łożyska, choć oczywiście cięcie cesarskie zwiększa ryzyko jego wystąpienia. Nie jest to jednak przeciwwskazanie do zajścia w kolejną ciążę.
Z poważaniem