Przyrost b-HCG, rozmiar zarodka a wiek ciąży

Witam, jestem w ciąży. Ostatnia miesiączka 20 grudnia 2014. Cykl 34-36 dni. Przyrost betaHCG zawsze był o ok. 66 proc. Ostatni wynik 26 stycznia wyniósł 3547 jednostki, co wskazywałoby 5/6 tydzień. Dziś miałam USG. CRL zarodka 4,8 mm, nie widać jeszcze serca. Jaki jest więc wiek mojej ciąży i czy wszystko jest w porządku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Nie podała Pani wyjściowego B-hCG i trudno ocenić jego dynamikę. Na podstawie tego parametru nie ocenia się wieku ciąży, gdyż normy są bardzo szerokie. Jeśli jest spowolnienie lub spadek B-hCG i w dalszym ciągu nie widać serca, mogą być problemy z rozwijającym się zarodkiem. Proszę udać się do ginekologa.