Przyrost masy mięśniowej u 18-latka

Witam, Mam 18 lat, 182cm wzrostu i ważę 65kg. Zależy mi na przyroście masy mięśniowej. Na siłownię chodzę już 2miesiące, jednak na sucho, bez diety.. Ale masa przyszła z 60 kg do 65, I mam pytanie o ułóżenie mi diety na przyrost masy mięśniowej..

Witam serdecznie,

W celu ułożenia indywidualnej diety na przyrost masy mięśniowej musiałabym posiadać więcej informacji na Pana temat. Nie pisze Pan nic o preferencjach żywieniowych, stylu życia oraz rodzaju i intensywności ćwiczeń. Jeżeli jest Pan nadal zainteresowany jadłospisem to proszę o kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Witam
Ułożenie diety musi być poprzedzone wywiadem żywieniowym. Wstępnie mogę zasugerować, aby zadbać o rozkład posiłków. Powinno ich być od 4 do 6, w odstępach co 2 maksymalnie co 4 godziny. Posiłki okołotreningowe muszą uwzględniać węglowodany (produkty zbożowe z pełnego ziarna, owoce), dodatkowo te po treningu wymagają dostarczenia także większej ilości białka (mięso, ryby, jaja, twarogi). Niezmiernie ważne jest również nawadnianie, a w kolacji unikanie słodkich przekąsek.
Pozdrawiam