Przyrost poziomu beta-HCG

Witam, pierwszy wynik testu Bhcg miałam 1971, po tygodniu robiłam znów i wynik był 8630, po miesiącu wynik 11330. Moje pytanie brzmi, czy to jest prawidłowy przyrost? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawidłowo beta hCG powinno przyrastać o 50-100% co drugi dzień. Jeżeli ostatni wynik 11330 jest oznaczeniem wykonanym po miesiącu czy 3 tygodniach od pierwszego nie jest to wynik prawidłowy.