Przyrost wagi ciała 2-miesięcznego dziecka

Martwi mnie przyrost wagi mojej córki która 18 listopada skończyła 2 miesiace i waży 5200 a masa ur. 3720. Siatka centylowa wskazuje , że jest jej waga prawidłowa ale przyrost wagi tygodniowy nie jest rewelacyjny. Ponadto w 7 tygodniu miała ciemiączko 3x3 czy w tym przypadku nalezy zwiększyć witamine D czy K?

dziennie dziecko może przybierać około 20-30 gramów, jeśli jest na piersi to podawać 1-2 kropel Vigantolu a K tylko do 3 miesiąca jeśli karmione jest z piersi.