Przyrost wagi i wielkość brzucha w pierwszej ciąży

Witam. Jestem w 28 tyg ciąży i przytyłam około 10 kilo. Jestem bardzo szczupła i wysoka. Ale mam bardzo mały brzuszek, czy to normalne w pierwszej ciąży ? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy jak duże jest obecnie dziecko, którego masa ciała jest oceniana podczas badania USG. Zwiększenie masy ciała wydaje się prawidłowe, ale bez poznania BMI przed ciążą ciężko jest coś więcej powiedzieć.