Kalkulator wagi w ciąży i po ciąży

Dzień dobry, chciałabym zapytać o kalkulator wagi w ciąży i po ciąży. Chodzi mi o to jaki jest dopuszczalny przyrost wagi po ciąży dla osoby, która przed ciążą ważyła 56 kilogramów? Czy może istnieje jakiś kalkulator wagi w ciąży albo po ciąży, który byłby w stanie mi to obliczyć? A może tutaj uzyskałabym odpowiedź na to pytanie? Przed ciążą ważyłam 56 kilogramów, w ciąży przytyłam dużo, nie chcę mówić na ten moment ile żeby też nie sugerować odpowiedzi :) I zastanawiam się czy mój przyrost wagi po ciąży jest prawidłowy czy może jednak nadmierny? Nie wiem czy nie zaniedbałam się za bardzo i czy uda mi się wrócić teraz do sylwetki, którą miałam przed ciążą. Czy istnieje jakiś kalkulator wagi w ciąży albo po ciąży, który byłby w stanie mi pomóc? Chciałabym móc to jednak obliczyć i może się trochę uspokoić. Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży zależny jest od wartości wskaźnika BMI sprzed ciąży. Prezentuje się to następująco
kobiety:
o zbyt niskiej masie ciała BMI<18,5 prawidłowy przyrost 13-18 kg
o prawidłowej masie ciała BMI 18,5-24,9 prawidłowy przyrost 11-16 kg
z nadwagą 25-29,9 BMI 7-11 prawidłowy przyrost 11-16 kg

Dopuszczalny przyrost masy ciała w ciąży oznacza sie na podstawie
BMI czyli indexu masy ciała aby obliczyćBMI potrzebna jest masa ciała i wzrost.
Po masie ciała trudno jest to określić.

Oblicza się indywidulanie na podstawie oceny BMI / indeksu masy ciała /wyliczonego na początku ciąży. Do wyliczeń oprócz wagi ciała potrzebny jest wzrost.