Przyrost wagi po piciu kawy Anatol

Od 3tyg pije kawe zbożowa Anatol. Pomimo ze na opakowaniu pisze ze ona ma 4kalorie zauwazylam ze przytylam . Na sniadanie pije ja z mlekiem bez cukru. Pozniej ze 2-3 filiżanki bez dodatków. Staram się ograniczać jedzenie . Czytając artykuly o kawie juz sama nie wiem co mam myslec . Niby pomaga w odchudzaniu ale zmniejsz glod . Ale to chyba mit. Bo ja chyba jem wiecej . Prosze mi powiedziec jak jest z ta kawa zbożowa. Pilam duzo kawy naturalnej z 5fil. Odstawilam ja na rzecz zbożowej.

Witam Panią,

Z pewnością nie przytyła Pani od kawy zbożowej. Gdyby piła ją Pani z tłustym mlekiem mogłoby to wpłynąć nieco na wagę ale tak nie jest. Być może odstawienie 5filiżanek kawy wpłynęło na Pani metabolizm. Kofeina bowiem działa na przyspieszenie przemiany materii Jednak nie należy przesadzać z kawą działa moczopędnie i powoduje zatrzymanie wody w organizmie. wiem że to zabrzmiało nieco paradoksalnie ale kawa zamiast nawadniac odwadnia nasz organizm a jak brakuje wody to zaczyna się jej magazynowanie, zatrzymywanie a wtedy czujemy opuchniecie, obrzęki całego ciała a głównie kończyn. Proszę się zastanowić czy nie zmieniła Pani nic w swoim odżywianiu i właśnie to nie było powodem wzrostu wagi. Pisze Pani iż mało je a to również może być powód przybierania na wadze. Mniej nie zawsze znacz lepiej. Organizm zaczyna miec braki i robi sobie reserwę zapasy w postaci tkanki tłuszczowej. Dbając o zgrabną sylwetkę powinniśmy zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk