Przyrost wagi po stosowaniu preparatu Asertin

Czy lek Asertin może spowodować przyrost masy ciała? Niedawno zakończyłem dietę i serię ćwiczeń, dzięki którym wyszedłem z nadwagi i obecnie jestem z mojej wagi zadowolony. Lekarz ostatnio przepisał mi Asertin i zastanawiam się czy przyjmowanie go przez dłuższy okres może spowodować że znów przytyję? Czy podczas przyjmowania leku powinienem zacząć jakąś specjalną dietę, czy nie ma się czego martwić?

Witam.

Przewlekłe stosowanie sertraliny (Asertinu) w odróżnieniu od innych leków przeciwdepresyjnych nie powoduje zwiększenia masy ciała, a u niektórych pacjentów może powodować jej zmniejszenie.

Nie oznacza to jednak, że lek ten służy do odchudzania jak również, że można rezygnować z diety i aktywności fizycznej, które pozwoliły na redukcję masy ciała.
W odchudzaniu największym problemem nie jest sama redukcja wagi ale jej utrzymanie.
Stąd stała konieczność zbilansowanej diety i aktywności ruchowej.