Przyrost wagi przy niedoczynności tarczycy

Witam Od września 2012 choruje na niedoczynność tarczycy. Obecnie moja waga wzrosła, nic mi się nie chce, mam wahania nastrojów. Zaczęłam ćwiczyć 5 dni w tygodniu i zmieniam nawyki żywieniowe. Po ostatniej kontroli tsh przy braniu euthyrox 50 wyszło 5,33. O ile trzeba by było zwiększyć dawkę ?? Dostanie się do dobrego lekarza u mnie graniczy teraz z cudem. Zapisy dopiero na kwiecień :(. Wazę 80 kg przy wzroście 165 :( Proszę o poradę.

Ustalanie skutecznej dawki Euthyroxem to 2-3 wizyty co 2-4 miesiące z wcześniej wykonanymi wynikami TSH
Potem TSH i wizyty co 6-8-12 miesięcy lub rzadziej
Przy 80 kg potrzebne badanie lipidogramu i glukozy
Czy to choroba Hashimoto ?
Powoli i spokojnie zostanie ustalone właściwe pakownie leku

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza