Przyrost wagi w 29. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 29 tygodniu ciąży. Moje pytanie związane jest z przyrostem wagi. Moja waga sprzed ciąży to 67 kg, przez pierwszy trymestr i początek drugiego przez uporczywe wymioty i biegunki schudłam do 61,6. - waga ze stycznia. Od stycznia przybrałam tylko 400 g. Lekarz prowadzący ciążę mówi że taki mój urok, jednak chciałabym sprawdzić jak na wadze przybiera dzidzia. Jak zargumentować prośbę do lekarza o skierowanie na usg? Mam się martwić? Lekarz mnie zbywa i mówi że nie ma potrzeby...

Lek. Tomasz Budlewski

Kolejne USG jest po 30 tygodniu ciąży. Proponuję udać się ponownie do lekarza ginekologa lub zasięgnąć opinii innego lekarza ginekologa. Ciężko jest negować zdanie lekarza badającego ponieważ ma najlepszy obraz stanu klinicznego. Proponowałbym udać się ponownie na wizytę.