Przyścienne odcinkowe pogrubienia błony śluzowej zatoki czołowej

Witam chciałabym się dowiedzieć co oznacza cytuję " przyścienne odcinkowe pogrubienia błony śluzowej zatoki czołowej po stronie lewej oraz obustronnie zachyłków zębodołowych zatok szczękowych oraz komórek powietrznych sitowia."?

Lek. Tomasz Budlewski

Może oznaczać przewlekły stan zapalny zatok. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Sądzę że konieczne będzie konsultacja otolaryngologa.