Przyścienne zmiany zapalno-przerostowe błony śluzowej zachyłka zębodołowego

Przyścienne zmiany zapalno-przerostowe bł.śluzowej zachyłka zębodołowego lewej zat.szczekowej o gr..do 14mm.Ubytek dolnej ściany lewej zat . szczękowej o śr.6mm w dnie zębodołu usuniętego zęba przedtrzonowego .Brak cech destrukcji ścian kostnych zatok przynosowych.Czy to coś grożnego?

Cytowany opis rtg zatok przynosowych oznacza tylko tyle, że w zatoce jest błona śluzowa pogrubiona na skutek stanu zapalnego toczącego się przy zębach, oraz że na skutek usunięcia zęba przedtrzonowego zastała przerwana ciągłość kości. Jeżeli nie ma połączenia między ustami a zatoką, nie ma się czym przejmować. Pozdrawiam