Przyspieszenie metabolizmu poprzez jedzenie lodów

Aby przyspieszyć metabolizm lepiej jeść lody latem czy zima ? Aby zmusić organizm do przywrócenia temperatury ?

Lody zawierające śmietanę, tłuszcz i cukier na pewno nie przyspieszą metabolizmu. Może kostki czystego lodu by tak zadziałały ale oczywiście nie jest to najmądrzejszy pomysł.

Cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, nasycone kwasy tłuszczowe, barwniki, aromaty raczej nie przyśpieszą przemiany materii, a wręcz spowodują tycie. Lody średnio mają 250-300kcal, jeśli to jest spożywane ponad to co w ciągu dnia potrzebujemy, to chwilowe obniżenie ciała nie ma prawa przyśpieszyć przemiany materii, a extra kalorie spowodują tycie. Ćwiczenia i masa mięśniowa skutecznie przyśpieszają przemianę materii i to w każdej porze roku, ćwicząc zwiększamy nasze całkowite zapotrzebowanie energetyczne i wtedy można bez wyrzutów sumienia zjeść loda :)