Przyspieszenie okresu - czy mogę już nie zażywać tabletek?

Witam, mam 24 lata. Jestem w trakcie przerwy w zażywaniu tabletek N***. Wzięłam tylko jedno opakowanie w celu przyspieszenia okresu. Jutro powinnam zacząć kolejne opakowanie, ale czy to jest konieczne? Krwawienie wystąpiło, więc czy mogę nie brać kolejnego opakowania? Czy po zakończeniu ich zażywania mogą występować jakieś plamienia? Czego mogę się spodziewać? I co z moją fizjologiczną miesiączką? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Krwawienie, które u Pani wystąpiło nie jest fizjologiczną miesiączką, ale krwawieniem z odstawienia. Dzieje się tak na skutek spadku hormonów we krwi.

Prawidłowa miesiączka może wystąpić już po kilkunastu dniach od zaprzestania stosowania hormonalnej antykoncepcji, a czasami nawet kilkudziesięciu.

Plamienia mogą się pojawić, ale nie jest to reguła.

Czasami po odstawieniu trudno jest odróżnić prawidłową miesiączkę od plamień. Jeżeli krwawienie będzie trwało 3 do 5 dni i kolejne pojawi się po około 28 dniach można uznać, że nastąpiła fizjologiczna równowaga.

Pozdrawiam!