Przyspieszenie okresu tabletkami placebo

Witam, Wczoraj wzięłam 16 tabletke aktywną daylette,chciałabym dostac okres szybciej niż się go spodziewam(zwykle dostaje po drugiej tabletce placebo),czy mogę już dziś zacząć brać tabletki placebo? /czy to nie zakłóci działania?
KOBIETA ponad rok temu

W przypadku przyjmowania leków hormonalnych monofazowych można przyjmować preparat hormonalny bez przerw, czyli po ostatniej aktywnej tabletce nie stosujemy tabletek placebo, tym samym nie skracamy okresu przyjmowania tabletek aktywnych.
Nie jest zalecane skracanie okresu przyjmowania tabletek aktywnych.