Przyspieszenie przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne kończą mi się we wtorek( to 18 dzień brania tabletek) , a wizyte u ginekologa mam dopiero w piątek. Czy mogę nie przyjąć trzech ostatnich tabletek i zrobić szybciej przerwę?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Tak można skrócić przyjmowanie tabletek i tym samym wywołać wcześniejsze krwawienie z odstawienia. Od tego dnia liczy się 7dniowa przerwa. Jeżeli weźmiesz po tym okresie kolejną tabletkę z nowego blistra będziesz chroniona przed ciążą.